Links Sitemap Επικοινωνία
 
 

 

 

 


5ο ΠΑΝΑΤΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΛΕΥ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΣΥ.Π.Π.ΑΤ


5ο ΠΑΝΑΤΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΛΕΫ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ ΣΥ.Π.Π.ΑΤ
ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ

‘’ΝΙΚΟΥ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ’’

ΓΗΠΕΔΟ : ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ & ΦΙΛΙΑΣ (ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ)

Την Κυριακή 14 Απριλίου έπεσε η αυλαία του 5ου Παναττικού Πρωταθλήματος, που διεξήχθη με μεγάλη επιτυχία και φέτος

Έγιναν αγώνες αντάξιοι των εν ενεργεία αθλητών που συμμετείχαν και στις δύο κατηγορίες των ανδρών. Στο τέλος των αγώνων έγιναν οι απονομές στις πρωταθλήτριες ομάδες, Βουλιαγμένη στην κατηγορία +40 και Ψυχικό στην κατηγορία +50, και αναμνηστικά διπλώματα στους συμμετέχοντες.

Τις απονομές έκανε η σύζυγος του αείμνηστου Παλαίμαχου Νίκου Τριανταφύλλου, που ήταν αφιερωμένο το Πρωτάθλημα στη μνήμη του.

Όλοι ευχήθηκαν και του χρόνου με υγεία, για το 6ο Πρωτάθλημα.


Α΄ ΓΥΡΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/2013

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΘΗΝΑ
+40
2-0 (25-17) (25-23)
10:30
ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΨΥΧΙΚΟ
+50
0-2 (23-25) (15-25)
11:30
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
0-2 (12-25) (10-25)
12:30
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ
+50
2-1 (18-25) (25-21) (15-10)
13:30
ΘΗΣΕΑΣ – Α.Π.Σ. ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2-1 (18-25) (25-11) (15-08)

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 17/02/2013 (εξ αναβολής)

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
17:00
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ
+50
0 – 2 (15 – 25, 11 – 25)
18:00
ΘΗΣΕΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
+40
0 – 2 (17 – 25, 19 – 25)
19:00
ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ. – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+50
ΑΝΑΒΟΛΗ
20:00
ΑΘΗΝΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 15, 25 – 16)
21:00
Α.Π.Σ. ΠΗΓΑΣΟΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
1 – 2 (25 – 20, 14 – 25, 12 – 15)

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2013

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
10:30
ΨΥΧΙΚΟ – ΑΝΑΤΟΛΗ
+50
2-0 (25-14) (25-14)
11:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΑΘΗΝΑ
+40
1-2 (25-23) (28-30) (8-15)
12:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ
+50
0-2 (9-25) (13-25)
13:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – Α.Π.Σ. ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2-0 (25-14) (25-16)
14:30
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ
+40
2-0 (25-23) (25-22)

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2013

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΤΕΡΙΜΤΕΣ – ΨΥΧΙΚΟ
+50
0 – 2 (11 – 25, 10 – 25)
10:30
ΘΗΣΕΑΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
0 – 2 (16 – 25, 16 – 25)
11:30
ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ
+50
2 – 0 (25 – 19, 25 - 16)
12:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 15, 25 – 2)
13:30
Α.Π.Σ. ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΘΗΝΑ
+40
0 – 2 (13 – 25, 15 – 25)

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 24/02/2013 (εξ αναβολής)

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΑΘΗΝΑ – ΘΗΣΕΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 23, 25 – 16)
10:30
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+50

2 – 0 (25 – 11, 25 – 13)

11:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
+40

0 – 2 (12 – 25, 14 – 25)

12:30
ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ – ΨΥΧΙΚΟ
+50

0 – 2 (14 – 25, 17 – 25)

13:30
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ – Α.Π.Σ. ΠΗΓΑΣΟΣ
+40

2 – 0 (25 – 11, 14 – 11)

 

 

B΄ ΓΥΡΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Β' ΓΥΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 3/03/2013

 

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΘΗΝΑ
+40
2 – 1 (17 – 25, 25 – 19, 15 – 7)
10:30
ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΨΥΧΙΚΟ
+50
0 – 2 (18 – 25, 12 – 25)
11:30
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
2 – 1 (21 – 25, 25 – 21, 15 – 10)
12:30
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ
+50
0 – 2 (23 – 25, 21 – 25)
13:30
ΘΗΣΕΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2 – 0 (25 – 22, 25 – 23)

 

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 10/03/2013

 

       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ
+50
0 – 2 (17 – 25, 22 – 25)
10:30
ΘΗΣΕΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
+40
0 – 2 (16 – 25, 19 – 25)
11:30
ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ. – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+50
2 – 0 (25 – 21, 25 – 12)
12:30
ΑΘΗΝΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 21, 25 – 20)
13:30
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
0 – 2 (16 – 25, 18 – 25)

 

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 31/03/2013
       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΕΣΠΕΡΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ
+40
2 – 1 (25 – 9, 21 – 25, 15 – 9)
10:30
ΨΥΧΙΚΟ – ΑΝΑΤΟΛΗ
+50
2 – 0 (25 – 21, 25 – 17)
11:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΑΘΗΝΑ
+40
1 – 2 (17 – 25, 25 – 22, 12 – 15)
12:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ
+50
1 – 2 (27 – 25, 16 – 25, 1 – 15)
13:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2 – 0 (25 – 13, 25 – 18)

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 7/04/2013
       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΤΕΡΙΜΤΕΣ – ΨΥΧΙΚΟ
+50
0 – 2 (19 – 25, 18 – 25)
10:30
ΘΗΣΕΑΣ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+40
1 – 2 (19 – 25, 29 – 27, 13 – 15)
11:30
ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ
+50
2 – 0 (25 – 13, 25 – 14)
12:30
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 20, 25 – 23)
13:30
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΘΗΝΑ
+40
0 – 2 (13 – 25, 18 – 25)

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 14/04/2013 (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
09:30
ΑΘΗΝΑ – ΘΗΣΕΑΣ
+40
2 – 0 (25 – 12, 25 – 20)
10:30
ΑΝΑΤΟΛΗ – ΤΕΡΜΙΤΕΣ
+50
2 – 0 (25 – 17, 25 – 16)
11:30
ΤΕΡΜΙΤΕΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ
+40
0 – 2 (23 – 25, 23 – 25)
12:30
ΕΘΝΙΚΟΣ Γ.Σ – ΨΥΧΙΚΟ
+50
0 – 2 (19 – 25, 17 – 25)
13:30
ΑΣΤΕΡΑΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2 – 0 (25 – 13, 25 – 20)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 21/4/2013
       
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
ΟΜΑΔΕΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
       
10:30
ΘΗΣΕΑΣ – ΑΠΣ ΠΗΓΑΣΟΣ
+40
2 – 0 (25 – 22, 25 – 23)
11:30
ANAΤΟΛΗ – ΦΙΛΙΑ ΦΑΛΗΡΟΥ
+50
0 – 2 (17 – 25, 22 – 25)

 

 

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ :

H Oργανωτική Επιτροπή διατηρεί το δικαίωμα αλλαγής γηπέδου σε περίπτωση που στο ΣΕΦ θα υπάρξουν εκδηλώσεις, στα γήπεδα σχολείων Βάρης ή Εθνικού Γ.Σ.

Οι αγωνιζόμενοι πρέπει να βρίσκονται μισή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα στο γήπεδο, οι αγώνες θα αρχίζουν την ακριβή ώρα. Κάθε καθυστέρηση έναρξης θα επιβαρύνει τις Ομάδες.

 

 

 


 
 
 

 

 
 
Copyright © GANTON - 2012