Links Sitemap Επικοινωνία
 
 

 

 

 

 

 


Διοργανώσεις - 8ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ - ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

 

 

 

Σε Αθήνα, Δράμα και Θεσσαλονίκη οι πρωτιές

Description: Σε Αθήνα, Δράμα και Θεσσαλονίκη οι πρωτιές

ΦΩΤΟ ΔΟΞΕΣ ΔΡΑΜΑΣ :    ΚΥΠΡΙΖΛΗ – ΤΣΕΠΕΝΕΚΗ – ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΟΥ – ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΟΥ – ΚΑΓΚΑΔΑΚΗ - ΜΠΟΓΑΤΙΝΗ – ΣΑΛΠΙΓΚΤΙΔΟΥ

Το 8o Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παλαιμάχων πραγματοποιήθηκε στην Πορταριά Πηλίου με νικητές και ηττημένους να δίνουν την δική τους μάχη στο φιλέ και στο τέλος να μένουν όλοι ικανοποιημένοι. Ομάδες από πολλές περιοχές της Ελλάδας (Δράμα, Σέρρες, Θεσσαλονίκη, Βόλο, Αθήνα, Πάτρα, Κρήτη) αγωνίστηκαν στις κατηγορίες +40 και +50 για τους άνδρες και +35 για τις γυναίκες...

Στις γυναίκες οι Δόξες Δράμας ολοκλήρωσαν αήττητες την διοργάνωση και κατέκτησαν την κορυφή.

Στην κατηγορία των ανδρών 40+ η Αθήνα νίκησε 2-0 τα Χανιά και κατέκτησε την πρωτιά, ενώ στην 50+ η Θεσσαλονίκη επικράτησε με 2-0 του Ψυχικού.

Από το 2005, η διοργάνωση συνεχίζεται αδιάκοπα υπό την αιγίδα της Ε.Ο.ΠΕ., ενώ η εφετινή αποτέλεσε μία πρωτοβουλία του Συλλόγου Παλαιμάχων Πετοσφαιριστών Αττικής (ΣΥΠΠΑΤ) με τη στήριξη του Δήμου Βόλου.

Aναλυτικά τα αποτελέσματα της διοργάνωσης:


Παρασκευή 25/5

Κατηγορία Ανδρών +40
18:00 Σέρρες - Χανιά 0-2
21:00 Αθήνα - Έσπερος 2-1

Κατηγορία Ανδρών +50
19:00 Θεσσαλονίκη - Ανατολή 2-0
20:00 Εθνικός - Ψυχικό 0-2

Κατηγορία Γυναικών +35
17:00 Δόξες - Γ.Σ Βόλου 2-1

Σάββατο 26/5

Κατηγορία Ανδρών +40
09:00 Τερμίτες - Χανιά 0-2
14:00 Βόλος - Έσπερος 0-2
16:00 Σέρρες - Τερμίτες 2-1
20:00 Αθήνα - Βόλος 2-0

Κατηγορία Ανδρών +50
10:00 Έσπερος - Θεσσαλονίκη 0-2
11:00 Εθνικός - Βουλιαγμένη 0-2
15:00 Ανατολή - Έσπερος 1-2
19:00 Ψυχικό - Βουλιαγμένη 2-0

Κατηγορία Γυναικών +35
12:00 Θεσσαλονίκη - Δόξες 0-2
13:00 Αχαιές - Βόλος 2-0
17:00 Θεσσαλονίκη - Βόλος 2-1
18:00 Δόξες - Αχαιές 2-0

Κυριακή 27/5

Κατηγορία Ανδρών +40
09:00 Θέσεις 5-6 Τερμίτες - Βόλος 2-1 
12:00 Θέσεις 3-4 Έσπερος - Σέρρες 2-1
15:00 Θέσεις 1-2 Χανιά - Αθήνα 0-2 (22-25, 22-25)

Κατηγορία Ανδρών +50
10:00 Θέσεις 5-6 Εθνικός - Ανατολή 0-2
13:00 Θέσεις 3-4 Έσπερος - Βουλιαγμένη 0-2
14:00 Θέσεις 1-2 Θεσσαλονίκη - Ψυχικό 2-0 (25-22, 25-23)

Κατηγορία Γυναικών +35
11:00 Θεσσαλονίκη - Αχαιές 2-0



ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΓΥΝΑΙΚΩΝ  +35

1

  ΔΟΞΕΣ  ΔΡΑΜΑΣ

  3

 3 - 0

 6 - 0

   9

2

  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  3

 2 – 1 

 4 - 2

   7

3

  ΑΧΑΙΕΣ

  3

 1 - 2

 2 - 4

   3

4

  ΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ

  3

 0 – 3 

 2 - 6

   2

 

ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ  +40

1

   ΑΘΗΝΑ

  3

 3 - 0

 6 – 1 

   8

2

   ΧΑΝΙΑ

  3

 2 – 1 

 4 – 2 

   6

3

   ΕΣΠΕΡΟΣ

  3

 2 – 1 

 5 – 3 

   6

4

   ΣΕΡΡΕΣ

  3

 1 – 2 

 3 – 5 

   4

5   

   ΤΕΡΜΙΤΕΣ

  3

 1 – 2 

 3 – 5 

   3

6

   Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ

  3

 3 – 0 

 1 - 6

   1

 

ΤΕΛΙΚΗ  ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ  ΑΝΔΡΩΝ  +50

1

  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

  3

 3 - 0

 6 – 0

   9

2

   ΨΥΧΙΚΟ

  3

 2 – 1 

 4 – 2 

   6

3

   ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

  3

 2 – 1 

 4 – 2 

   6

4

   ΑΝΑΤΟΛΗ

  3

 1 – 2 

 3 – 4

   4

5   

   ΕΣΠΕΡΟΣ

  3

 1 – 2 

 2 – 5 

   2

6

   ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ

  3

 0 – 3 

 0 – 6 

   0


 
   
 

 

 
 
Copyright © GANTON - 2012